MCG/Artel Mühendislik ve Elektrifikasyon Ürünleri Ltd. Şti.
  

datel
sigorta
sigorta
iso
tse
sanayi

mcg MCG/ARTEL Mühendislik ve Elektrifikasyon Ürünleri Ltd.Şti, 1994 yılında Elektrik ve ileri teknolojili medikal projelere danışmanlık yapmak ve taahhüd hizmetleri vermek üzere kurulmuş bir mühendislik şirketidir.

İlerleyen yıllarda MCG/Artel lojistik çözümler konusunda uzmanlaşmış ve hastaneler, endüstriyel tesisler, depolar, eczaneler ve supermarketler için değişik tür ve özelliklerde sistemler kurmaktadır. Ülkemizde bir çok hastane, süpermarket ve endüstriyel tesis, MCG/Artel Lojistik Taşıma Sistemlerinden birini kullanmaktadır.

MCG/ARTEL, 20 yıldan bu yana Pnömatik Taşıma Sistemleri konusunda çalışmakta, ülkemiz ihtiyaçlarına yönelik olarak marka bağımsız sistemler kurmaktadır. Geçen 20 yıl içerisinde Pnömatik Taşıma Sistemlerini ülkemizde ve komşu ülkelerde hastaneler, süpermarketler, bankalar, benzin istasyonları, fabrikalar ve daha bir çok alanda başarı ile kurmuş ve çalıştırmaktadır. (Aerocom, Airlog, Thalmayr, Hortig, vs.)

 

MCG/ Artel Pnömatik Çamaşır Toplama Sistemleri konusunda da Hastane ve Otellere çözümler sunmaktadır. Çamaşır şut'lama olarak da bilinen geleneksel sistemlerin modern bir yapı içerisinde bilgisayar kontrollü ve hijyen esasların dayalı yeni modellerini her iki alanda da proje desteği ile kurmakta ve servis hizmetleri vermektedir.

Lojistik Teknolojiler konusunda yoğunlaşan MCG/Artel 2012 yılı itibariyle Raylı Taşıma Sistemleri konusunda lider Teledynamics ( USA ) firmasının Türkiye temsilciliğini üstelemiştir. Teledynamics Telecar Raylı taşıma sistemleri ile Hastane, kamu kurumları ve endüstriyel tesislerde değişik boyutta dosya ve materyal taşıma imkanı sağlar.

MCG/Artel 2013 yılı itibariyle MLR (Almanya) firması tarafından üretilen Sürücüsüz Taşıma Robotlarını (AGV) Türkiye Pazarına sunmaya başlamıştır. Sürücüsüz taşıma araçları ile hastanelerde, ilaç ve kimya fabrikalarında, endüstriyel tesislerde her tür yük, çamaşır sepetleri, ilaç ve yemek arabaları vs. rahatlıkla taşınabilmektedir.

Gelişen bina teknolojilerine uygun olarak yapılan ticari merkezler, hastane, hava limanı, eğlence merkezi gibi yerlerdeki mutfak ve yiyecek içecek alanlarında oluşan atıkların profesyonel bir şekilde toplanmasına yönelik MariMatic (Finlandiya) firması çözümü Taifun Professional Kitchen Solution ülkemizde MCG/Artel tarafından temsil edilmektedir.

MCG/Artel 2003 yılından bu yana hizmetlerini TSE güvencesiyle sürdürmekte olup 2005 yılından bu yana ISO 9001 Kalite Güvence Sertifikasına sahiptir.